III. Zpevnění poprsí

18. června 2013 v 17:26 | Anahell |  Tipy
Takže na mnoha blogách jsou různí návody na zpevnění různých partií těla.
Co ale neřeší je, pokud opravdu jeden hodně zhubne, co se stane s poprsím?
Povadne. A to děsně.
Proto bychom měly věnovat pozornost našim hrudníkům stejně tak jako tomu, kolik kilogramů jsme zhubly. Na povadlé kusy kůže máme ještě pár let čas, ny?

Bezva stránky o cvičení a nejen zde: GALENUS

(pro více info rozbal celý článek)


Je ale třeba na úvod zmínit fakt, že prsa jsou tvořena především tukem. Cvičením posílíte prsní svaly, které se pod tukovou vrstvou nacházejí. Jakékoli posilování těchto svalů tedy není samospasitelné a pevná, plná a vytvarovaná ňadra vám jednoduše na 100 % nezajistí.
Nicméně prsní svaly tvoří pomyslný základ, na kterém se dá stavět. Jakým způsobem je procvičovat, aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků? Vhodný je prostě sport, ve kterém vyvíjíš fyzickou aktivitu v horní části těla.
Nejznámějším a nejúčinnějším cvikem jsou kliky - teda spíše jejich dámská varianta - ležíme na břiše, ruce položené vedle ramen a vzpíráme se na rukou (pokrčujte ruce v loktech a střídavě klesejte pomalu horní půlkou těla k zemi), zatímco kolena jsou u země. Ideálně dvacet kliků třikrát denně, zkusit můžeš i rozpažování s činkami (pokud nemáš činky, vyzkoušej třeba láhev vody).

Podobně posilovat můžeš i vleže - lehni si, nohy pokrč v kolenou a roztáhni na šířku ramen, pomalu zdvihni ruce do výšky a opět pomalu s nádechem je vracej zpět k hrudníku. Další cvik, který můžeš provádět doma - stoupni si proti zdi, ruce dej před sebe (asi do výšky ramen) a dlaněmi se opři o zeď. Váha těla je nyní v rukou a ty se pomalu přibližuješ hlavou ke zdi - když už máš hlavu skoro u zdi, přestaň a vydrž asi deset vteřin. Takto cvik opakuj alespoň desetkrát po sobě.

Populární jsou také cviky s gymnastickou gumou - nejjednodušší cvik. Postav se rozkročmo, nohy v šíři ramen, gymnastickou gumu chyť každou rukou za jeden konec a obyčejně ji roztahuj a povoluj - podle naší kondice můžeme opakovat až padesátkrát v každé sérii.

Účinný způsob jak posílit prsní svaly je plavání a při tom je celkem jedno jaký plavecký styl zvolíš.

Jak bylo zmíněno, pouhé cvičení pevné poprsí nezajistí. Plnost a vzpřímené postavení svaly zajistit nedokážou. Velkým problémem je volná a neelastická kůže, která dovolí prsům poklesnout.

Kůže dostává nejvíc zabrat velkými výkyvy hmotnosti a také samozřejmě těhotenstvím a kojením. Doporučuje se proto pravidelně prsa masírovat, čímž dochází k dostatečnému prokrvení a zásobování kůže výživnými látkami. To můžeš provádět jak sama, tak i za pomoci odborníků ve specializovaných salónech.

Ženských problémů si samozřejmě všimly i kosmetické a farmaceutické firmy, které zaplavily trh nejrůznějšími prostředky, které mají pevnosti prsou pomoci.

Jejich účinnost je rozporuplná, stejně jako reference jednotlivých uživatelů. Některé ženy je odmítají coby nefunkční, jiné na ně nedají dopustit. Do jisté míry zde zřejmě působí i placebo efekt. Nicméně výběr mastí a gelů je široký a za zkoušku stojí. Jejich aplikace se doporučuje po osprchování studenou vodou, která prsa dostatečně probudí k životu.

Hezčí vzhled tvého dekoltu si můžeš zařídit díky jednoduché masáži. Vezmi si olejíček nebo hodně mastný krém a krouživými pohyby prsa masíruj. Netlač, ať si neublížíš nebo to není nepříjemné. Klidně tuhle prácičku můžeš nechat na tvém příteli a vychutnat si to jako milostnou předehru. Erotické vzrušení totiž našemu poprsí přidává na kráse. Při sexu se ti do těla vyplavují hormony, které - mimo jiné - vypínají pleť a zpevňují prsa.

Můžeš zkusit i tajemnou asijskou recepturu. Masáž CHI se od klasické masáže neliší, také spočívá v krouživých pohybech, které bys měla praktikovat ideálně dvakrát denně. Rukama musím pohybovat směrem dovnitř a před samotnou masáží je třeba dlaně zahřát třením, aby měly příjemnou teplotu. Magický účinek maáže CHI ale spočívá v přípravku, kterým se masíruje. Vsaď na progesteronový krém nebo bodlákové mléko.

Nejen bodlák má na naše poprsí blahodárné účinky. I spousta dalších darů přírody ti zajistí hezčí prsa. Magické účinky slibují například červený jetel, pískavice a plody trpasličí palmičky (seženeš na internetu), respektive kosmetické přípravky s jejich výtažky.

Vyzkoušej i dostupnější gely z přírodních výtažků z mořských řas, esenciálních olejů, či směsi různorodých bylin s ovesnými vločkami. Nejen že zpevňují poprsí, tlumí také menstruační bolesti, odbourávají tuky, mají příznivé účinky na psychiku a působí jako afrodiziakum. Můžeš vyzkoušet také kakaové máslo. Každodenní masáž poprsí tímto balzámem směrem nahoru udělá divy.

V lékárně se poptej také po kosmetických přípravcích s obsahem kyseliny hyaluronové. Ta se v kosmetice užívá k nejen k modelaci ňader, ale také k zvětšování rtů, vyplňování vrásek a lepšímu hojení a maskování jizev.

Pokud se zabýváme zpevněním prsou, nelze nezmínit i zákrok plastického chirurga, který bývá v poslední době velmi vyhledávaným řešením ženských kosmetických problémů. Pro zvýšení pevnosti i polohy prsou se používá tzv. modelace prsou, neboli mammaplastika.

Zákrokem v podstatě dochází k odebrání nadbytečné kůže a rovněž se redukuje část mléčné žlázy. Nejedná se o žádné silikonové záležitosti. Velikost prsu se zákrokem dokonce zmenší. Každý muž vám ale potvrdí, že jsou lepší menší pevná prsa, než ty větší a povadlá.

Je to však invazivní akt, po kterém nutně zůstanou jizvy. Ty ale obvykle mívají povahu krátkých a tenkých čárek, takže vizuální dojem nikterak nekazí. Operace se provádí v celkové narkóze a doba hospitalizace se pohybuje mezi jedním až dvěma dny, takže se jedná o poměrně rychlou proceduru.

Rekonvalescence trvá zhruba dva týdny, přičemž náročnější fyzickou práci budete moci provádět až po jednom měsíci. Cena za tento zákrok začíná zhruba na 25 tisících korun, přičemž její zvýšení závisí na konkrétním stavu prsou, délce hospitalizace a také na věhlasu kliniky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama